środa, 25 kwietnia 2012

Nowości i zapowiedzi wydawnicze kwiecień/maj

W maju tego roku czekają nas premiery nowych książek, które wyjdą nakładem wydawnictwa Prószyński i S-ka:
 
Data wydania: 29.05.2012
Oprawa: miękka
Format: 125 x 195 mm
Liczba stron: 888
Cena detaliczna: 49,00 zł
ISBN: 978-83-7839-159-3

"Wrzawa Śmiertelnych" Eric Nylund
Ważą się losy wojny Nieśmiertelnych i Piekielnych. Wynik starcia zależy od dwojga młodych ludzi.

W dniu swoich piętnastych urodzin Fiona i Eliot zostają wplątani w odwieczny konflikt między bóstwami. Poznają prawdę o swoich rodzicach, którzy nie byli zwykłymi śmiertelnikami. Ich matką była bogini, a ojcem sam Książę Ciemności, Lucyfer. Od tysiącleci Nieśmiertelni i Piekielni konkurują o wpływ na ludzi, nie wolno im jednak walczyć ze sobą, ani mieszać się w ludzkie sprawy. Bliźnięta to jednak coś innego, nowa siła. Nie zdecydowali jeszcze po czyjej staną stronie.

Niezwykle obiecujące otwarcie serii, która powinna spodobać się szerokiemu gronu odbiorców, od miłośników urban fantasy, po czytelników historii czerpiących z mitologii.
Library Journal

Eric Nylund na co dzień pracuje w Microsoft Game Studios (współtworzył m.in. „Mass Effect” i „Gears od War”). Jego poprzednie książki to historie osadzone w uniwersach ze znanych gier, jak chociażby „Halo”, ale także samodzielne powieści fantasy. Za „Miasteczko Dry Water” był nominowany do World Fantasy Award. „Wrzawa śmiertelnych” otwiera pięciotomową serię o  przygodach rodzeństwa Post.


Data wydania: 15.05.2012
Oprawa: miękka
Format: 140 x 205 mm
Liczba stron: 448
Cena detaliczna: 36,00 zł
ISBN: 978-83-7839-151-7
"Zaginione wrota" Orson Scott Card
Autor kultowej „Gry Endera” przedstawia nowego młodego bohatera, którego moc może otworzyć wrota do innego świata…

Dan North wychowuje się w wielkim starym domu zamieszkałym przez tuziny kuzynów, ciotek i wujków, nad którymi władzę sprawuje jego ojciec. Gniazdo rodzinne Northów znajduje się na odludziu w górach zachodniej Wirginii, daleko od miasta, daleko od szkół, daleko od innych ludzi. Mieści się w nim sekretna biblioteka, a w niej książki napisane w tajemniczym języku – od chłopca i jego kuzynów oczekuje się, by biegle go opanowali. Danny od małego dostrzega, że nie jest taki jak reszta jego rodziny. W czasie gdy kuzyni uczą się powoływać do życia leśne duszki, golemy, trolle, wilkołaki, i inne podobne cuda, Danny martwi się, że sam nigdy nie odkryje w sobie żadnego talentu… Rodzina Northów to klan magów przebywający na wygnaniu w naszym świecie. Żyją oni w stanie kruchego rozejmu z innymi klanami, do czasu gdy narodziny Dana rozniecają na nowo płomień wojny. Danny jest bowiem pierwszym od tysiąca lat magiem wrót, które bronią rodzinie Northów i jej wrogom dostępu do wspólnej ojczyzny, świata Westil. Niestety chłopiec nie zdaje sobie sprawy z wielu spraw. A to może doprowadzić Northów do katastrofy…

Orson Scott Card (ur. 1951) – jeden z najbardziej popularnych autorów science fiction.

Data wydania: 08.05.2012
Oprawa: miękka
Format: 125 x 195 mm
Liczba stron: 392
Cena detaliczna: 39,00 zł
ISBN: 978-83-7839-142-5
"Strażniczka" Lee Carroll
Druga po „Królestwie czarnego łabędzia” część niezwykłej serii z gatunku urban fantasy.

Projektantka biżuterii Garet James pochodzi z długiej linii kobiet, które przysięgły chronić świat przed złymi mocami. Z pomocą Willa Hughesa, piekielnie przystojnego czterystuletniego wampira, już raz udało jej się powstrzymać zagładę. Teraz Hughes wyrusza w podróż, by odnaleźć magiczną Letnią Krainę, w której – jak sądzi – będzie mógł uwolnić się od klątwy wampiryzmu. Dziewczyna rusza jego śladem. Szukając Willa, Garet spotyka wiele tajemniczych postaci. Każde spotkanie zbliża Garet do ukochanego oraz pomaga lepiej zrozumieć rodzinne dziedzictwo. Jednak nie tylko ona pragnie zdobyć wiedzę na temat magicznego świata, coś podąża jej tropem…

Lee Carroll to pseudonim literacki Carol Goodman – autorki popularnych kryminałów – i jej męża Lee Slonimsky’ego, poety i menedżera funduszu hedgingowego. Małżeństwo mieszka w Great Neck w Nowym Jorku.

Ponadto nakładem wydawnictwa Telbit  miała miejsce premiera "EDDA", trzecia i ostatnia część "Kroniki Awatarów" Conora Kosticka:
EDDA. III tom trylogii Kroniki Awatarów - Conor Kostick
Przekład: Dariusz Kopociński
Format: 144 x 208 mm,
Liczba stron: 424
ISBN: 978-83-62252-84-8,
Cena det. brutto: 43,00 zł 


Witajcie w imperium lorda Scanthaxa...

W świecie Eddy wszystko składa się z pikseli – z wyjątkiem Penelopy. Podczas gdy jej ludzkie ciało utrzymywane jest przy życiu w szpitalnym łóżku, jej awatar wiedzie życie Księżniczki na zamku ostatniego władcy Eddy, lorda Scanthaxa. Dzięki umiejętności skryptowania Penelopa może dokonać w elektronicznej rzeczywistości dosłownie wszystkiego, łącznie z wytworzeniem zabójczej broni dla swojego opiekuna. Jednak szkopuł w tym, że coraz mniej ufa jego planom. I coraz bardziej pragnie poznać jego wrogów…

Gdy dochodzi do inwazji na kolejne wirtualne światy, Erik-Cindella z Epica i Zjawa z Sagi stają się częścią historii i biorą udział w ostatecznej wielkiej wojnie pomiędzy ludźmi a elektroniczną inteligencją. Czy jest jakakolwiek szansa na pokojowe rozwiązanie? A może wszystko musi się rozstrzygnąć za sprawą czarów, mieczy i
pistoletów?

Porywająca fabuła i spektakularne zestawienie fantastyki ze światem zaawansowanych technologii... Poznaj trylogię dostarczającą emocji na miarę najlepszej gry komputerowej!

Conor Kostick jest pomysłodawcą pierwszej na świecie gry fabularnej fantasy rozgrywanej
na żywo (LARP). Jego debiutancka powieść Epic (w Polsce wydana nakładem Wydawnictwa
Telbit w 2011 r.) oraz jej kontynuacje: Saga i Edda (Telbit 2012) tworzą cykl science fiction
Kroniki Awatarów, który pokochali czytelnicy na całym świecie. Polski przekład trylogii został uhonorowany grantem Ireland Literature Exchange.

Znaleźliście coś dla siebie?:)
PS. Wyniki konkursu podam jutro:D Dziś niestety nie mam możliwości przeprowadzenia losowania, a zgłoszeń było naprawdę sporo:) Zatem do jutra.

9 komentarzy:

Agnieszka pisze...

Na pewno przeczytam Orsona Scotta Carda. Kupuję wszystko, co wychodzi spod jego pióra, z sentymentu, sympatii, i szczerego podziwu dla większości tego, co pisze.

Taki jest świat pisze...

Ciekawe książki, w moim guście :)

marichetti pisze...

Ja chcę mieć Eddę (mam Sagę a Epic nie) ;)

barwinka pisze...

Wow same ciekawe propozycje. Już się nie mogę przeczytać aż przeczytam wszystkie :)

Marcepankowa pisze...

Ja tu widzę tyle ciekawych propozycji...

upadły anioł czarodzioejka pisze...

Bardzo ciekawie zapowiadające się historie :)

Miłośniczka Książek pisze...

widzę, że ciekawie się zapowiada najbliższy czas :)

GumcioBook pisze...

Zaginione wrota wydają się ciekawe :) Poczekam sobie na nie.

GLAMisPINK pisze...

ciekawie się zapowiada :)

zapraszam do mnie na książkowe rozdanie :)
http://waniliowe-czytadla.blogspot.com

Prześlij komentarz

Zanim skomentujesz, przeczytaj, proszę, co chcesz skomentować.
Anonimie - pospisuj się.
Za wszystkie słowa - bardzo dziękuję:)