niedziela, 6 kwietnia 2014

"Jennifer, Liam i Josh. Nieautoryzowana biografia gwiazd serii Igrzyska Śmierci" - Danny White

Poznaj trójkę "Igrzysk Śmierci"...

   Po biografie nie sięgam często. Nie wiedzieć, czemu, ale ten typ literatury niezbyt do mnie przemawia. Robię to tylko wtedy, gdy dana postać, której biografia dotyczy, naprawdę mnie interesuje. I tak było w przypadku tytułu autorstwa Danny White’a, który na swój warsztat wziął gwiazdy ekranizacji powieści Suzanne Collins pt. „Igrzyska śmierci”. Osobiście jestem fanką tej trylogii, film także w miarę przypadł mi do gustu, dlatego z chęcią postanowiłam przybliżyć sobie ich sylwetki. Książka pana White’a w sporej mierze pozwala nam poznać bliżej znaną trójkę Jennifer, Liama oraz Josha, jednak czy forma i treść mają jakiś sens i wartość. O tym w poniższej recenzji…

   Ten tytuł jest nieautoryzowaną biografią trójki młodych aktorów, co widać na pierwszy rzut oka. Większość treści składa się z fragmentów wywiadów i artykułów gazet, w których pojawili się aktorzy. Tego akurat można się było spodziewać, ale co trzeba przyznać – autor umiejętnie połączył wszystkie zdobyte informacje. Ciekawie zatem prezentują się wszelakie fakty na temat dzieciństwa, dorastania i początkach kariery młodych artystów. Choć z jednej strony opisane biografie niczym nie wyróżniają się, nie zaskakują i nie wnoszą wielu informacji w naszą wiedzę, to z drugiej bardzo przyjemnie się ich czyta do samego końca. Ale myślę, że to zasługa umiejętności autora, dlatego gratulacje należą się jego wyczuciu do kompletowania materiałów i tworzenia z nich odrębnej całości.

   Jak na książkę biograficzną, nie mogło zabraknąć w niej zdjęć. W tym tytule znajdziemy sporą dawkę albumu, w którym znalazły się zdjęcia z różnych okresów ich życia: z dzieciństwa, ze szkolnych albumów, premier filmowych, etc. To w dużym stopniu ubarwia całą tę książkę, która swoją treścią nie przedstawia zbyt wiele informacji, o których byśmy nie wiedzieli. Dlatego jeśli komuś nie będzie chciało się przebrnąć przez wszystkie strony zapisków, może pocieszyć się sporą dawką zdjęć. Są obrazki, więc, jak sądzę, książka znajdzie więcej miłośników…

   Książka Danny White’a to w dużej mierze gratka dla fanów trójki młodych aktorów: Jennifer Lawrence, Liama Hemswortha oraz Josha Hutchersona, gwiazd słynnej ekranizacji „Igrzysk śmierci”. Z niej na pewno dowiedzą się kilku wartościowych ciekawostek, o których do tej pory nie słyszeli. Czy jest jednak tak intrygująca, jak zapowiada jej okładka? Moją ciekawość zaspokoiła, jednak nie powaliła na kolana. Dlaczego? Brakuje jej pewnej ikry, która zaszczepiła by w czytelniku chęć zgłębienia ich życiorysów jeszcze bardziej. Biografia poprawna, czasem nawet humorystyczna, jednak jak dla mnie – zbyt prozaiczna. Niemniej przyjemnie się ją poznaje, dlatego zainteresowanym polecam przeczytać.
Autor: Danny White
Tytuł: Jennifer, Liam i Josh. Nieautoryzowana biografia gwiazd serii Igrzyska Śmierci
Wydawnictwo: Feeria
Rok wydania: kwiecień 2014
Liczba stron: 232

4 komentarzy:

Upadły czy Anioł pisze...

powiem szczerze, nie nie bardzo interesują mnie Ci aktorzy, więc na pewno się nie skusze :)

KulturkaMaialis pisze...

Choć zdarza mi się czasem czytywać biografie, niekoniecznie jestem tak wielką fanką powyższej trójki, żeby się na nią skusić... Może kiedyś :)

Anonimowy pisze...

Razem z moją koleżanką uwielbiamy Igrzyska, więc gdy ostatnio widziałyśmy tę pozycję w Empiku oczy nam się świeciły. :) Nie mogłam sobie na nią pozwolić, ponieważ ilość kupionych książek była za duża, ale teraz zastanawiam się czy to dobrze, czy źle? Muszę przemyśleć sobie ten zakup, ale bardzo dziękuję że przybliżyłaś mi tę pozycję. ;) Pozdrawiam! ;)

marcelinaczyta.blogspot.com

Jadźka G. pisze...

Jeśli jesteś fanką, to na pewno Ci się spodoba ;)

Prześlij komentarz

Zanim skomentujesz, przeczytaj, proszę, co chcesz skomentować.
Anonimie - pospisuj się.
Za wszystkie słowa - bardzo dziękuję:)