wtorek, 19 lutego 2013

Nowości lutego i zapowiedzi ciąg dalszy

Rozpoczęła się ledwo druga połowa miesiąca lutego, a już niedługo się on skończy. Wydawnictwa jednak nie próżnują w tym krótkim miesiącu, serwują nam, czytelnikom, coraz ciekawsze lektury. Kilka tytułów prezentuje poniżej:)


Wydawnictwo Oficynka:
"Spuśćmy psy" Maureen Jennings
Najtrudniejsze śledztwo detektywa Murdocha
Harry Murdoch, ojciec detektywa Murdocha, czeka na wykonanie wyroku śmierci za zamordowanie Johna Delaneya, ale utrzymuje, że został we wszystko wrobiony. Podejmując ostatnią, rozpaczliwą próbę uratowania własnej skóry, Harry odnajduje syna i prosi go o pomoc w udowodnieniu swojej niewinności. Choć Delaney i Harry Murdoch często bywali w stodole, gdzie odbywały się walki psów ze szczurami, Harry nie potrafi wyjaśnić, dlaczego znaleziono go, zamroczonego alkoholem, w pobliżu zakrwawionych zwłok Delaneya.Przed detektywem Murdochem najtrudniejsze śledztwo w jego życiu.

PREMIERA: 15 luty
"Kanalia" Paweł Pollak
„Synek, to nie jest film o Columbo!”

W rzece zostają znalezione zwłoki pięknej młodej dziewczyny, ginie też pewien narkoman, a jakby tego było mało – w dość makabrycznej scenerii zostaje odkryte ciało kolejnej kobiety.Czy te zbrodnie coś łączy? Inspektor Markowski, komisarz Senik oraz aspirant Lepka rozpoczynają trudne śledztwo.
„Kanalia”, mroczny kryminał psychologiczny z wielką miłością w tle,to jednocześnie intrygująca zagadka kryminalna i wnikliwe studium ludzkich emocji i motywów.

PREMIERA: 15 lutyWydawnictwo Bellona:
 "Cierpienia młodego wampira" Tim Collins

Doskonała powieść młodzieżowa dla fanów serii "Zmierzch" i bestsellerowego Adriana Mola. Niger Mullet to nastoletni wampir. Nie jest jednak znanym z literatury silnym herosem-zabójcą, ale zwykłym 15-latkiem, który przechodzi dojrzewanie, ma problemy z trądzikiem, nieśmiałością, szkołą i ... dziewczynami. Zabawne przygody chłopca przeplatają się z prawdziwymi problemami współczesnej młodzieży. W przygotowaniu kontynuacja jego przygód!

PREMIERA: luty

"Córka wiedźmy" Paula Brackston

W roku 2007 Elizabeth Anne Hawksmith przybywa do Wierzbowej Zagrody. W owym czasie ma trzysta osiemdziesiąt cztery lata, lecz wygląda na osobę pięćdziesięcioletnią, silną i sprawną. Jest wyjątkowo niezależna, udaje się jej przeżyć zarazę, polowanie na czarownice i wojny, po to, by wreszcie uwolnić świat od zła. Świat przedstawiony od polowania na czarownice poprzez epokę wiktoriańską i okres I wojny aż po współczesne czasy. Mistrzowska dla tego gatunku powieść Pauli Brackston to jeden z najbardziej oryginalnych przykładów współczesnej literatury fantasy, w której wiedza magiczna przekazywana jest bezpośrednio z pokolenia na pokolenie.

PREMIERA: luty"Ciemnorodni" Alison Sinclair

Ciemnorodni obawiają się magii oraz wszystkiego, co jest z nią związane. Wierzą jednak, że magię można zabić - znika ona z powierzchni ziemi wraz z magiem, który się nią para. Ale czy uda im się ją pokonać? Rewelacyjna, trzymająca w napięciu pierwsza część trylogii - przez znawców określana jedną z najlepszych w dziejach fantasy! Przetłumaczona na wiele języków, pierwsze miejsce na listach bestsellerów.

PREMIERA: luty


Wydawnictwo MAG:
"Czerwona kraina" Joe Abercrombie
Spalili jej dom.
Porwali jej brata i siostrę.
Ale zbliża się czas zemsty.
Płoszka Południe miała nadzieję pogrzebać krwawą przeszłość i z uśmiechem odjechać w dal, ale zamiast tego będzie musiała odkurzyć dawne paskudne zwyczaje, by odzyskać swoją rodzinę, a nie należy do kobiet, które zawahają się przed uczynieniem tego, co konieczne. Pościg powiedzie ich przez jałowe równiny do przygranicznego miasteczka ogarniętego gorączką złota, poprzez konflikty, pojedynki i masakry, wysoko w nieznane góry, gdzie czekają Duchy. A co gorsza, zmusi ich do sojuszu z Nicomo Coscą, niesławnym najemnikiem, oraz jego nieporadnym prawnikiem Temple’em, czyli ludźmi, którym nikt nigdy nie powinien zaufać...

PREMIERA: 20 luty

"Jonathan Strange i Pan Norrell" Susanna Clarke
Książka Suzanny Clarke to niezwykłe połączenie wiktoriańskiej powieści z elementami fantasy.
Rekomendowana przez Neila Gaimana jako jedna z najlepszych powieści fantasy ostatnich 70 lat, otrzymała też nagrodę Warld Fantasy Award, po raz pierwszy ukazuje się w jednym tomie w lutym nakładem Wydawnictwa Mag.
Ksiązka ukaże się w serii Uczta Wyobraźni.
Anglia, początek XIX wieku. Tajemniczy pan Norrell jest jednym z nielicznych, którzy zajmują się jeszcze czarami. Ale to właśnie dzięki niemu i jego młodemu przyjacielowi - Jonathanowi Strange'owi, Anglia stanie się na powrót krainą tajemnej sztuki. Dwaj bohaterowie posiądą niezwykłą władzę, a sam rząd poprosi ich o pomoc w walce z Napoleonem. Lecz magia ma swoją cenę...

PREMIERA: 20 lutego

Same smakowitości, zgodzicie się?:)
***
Co do konkursu, kochani - wyniki opublikuję pod koniec tygodnia. Muszę ocenić Wasze prace etapu II urodzinowej zabawy:) Oczekujcie laureatów niedługo!

11 komentarzy:

Magda K-ska pisze...

Detektywa Murdocha pewnie przeczytam:)

LENA pisze...

Susannę Clarke mam w starszym wydaniu. Ta okładka jest cudna, a sama powieść świetna. :)

Miłośniczka Książek pisze...

Zgadzam się w 100%. Same interesujące pozycje :D

Trinity pisze...

"Córkę wiedźmy" bym chętnie przeczytała, lubię takie klimaty :)

Taki jest świat pisze...

Piękne widoki :)

AmyColl pisze...

Dlaczego jak na złość nie ma nic dla mnie..? eh...

Layla pisze...

Same świetne nowości:)

Dosiak pisze...

Czekam na powieść Maureen Jennings :)

Zuzia Zuz pisze...

Teraz tylko wygrać milion i wszystkie będą moje :)

Książkowy mól pisze...

"Córka wiedżmy" brzmi intrygująco.

Tala pisze...

Wszystko wygląda naprawdę ciekawie :)

Prześlij komentarz

Zanim skomentujesz, przeczytaj, proszę, co chcesz skomentować.
Anonimie - pospisuj się.
Za wszystkie słowa - bardzo dziękuję:)