poniedziałek, 4 lutego 2013

Co nieco o nowościach w miesiącu lutym

Przeglądając zapowiedzi na bieżący miesiąc, natknęłam się na kilka (a nawet wiele) ciekawych tytułów. Krótki, bo krótki, ale luty zapowiada się nader ciekawie;)

LUTY 2013
"Prawo krwi" Tess Gerritsen

Willy nigdy nie uwierzyła w śmierć ojca. Wokół katastrofy amerykańskiego samolotu podczas wojny w Wietnamie nagromadziło się zbyt wiele pytań bez odpowiedzi. Dlaczego nie odnaleziono ciała? Kim był tajemniczy pasażer, którego istnieniu wszyscy zaprzeczają? Co się stało z ładunkiem?
Willy wyrusza do Azji, by odkryć prawdę o wydarzeniach sprzed dwudziestu lat. Szybko uświadamia sobie, że próbuje rozwikłać tajemnicę, którą nawet dziś chronią wpływowi ludzie. Mimo zagrożenia podejmuje prywatne śledztwo. Nieoczekiwanie pomocną dłoń wyciąga do niej Guy Barnard, antropolog pracujący na zlecenie armii. Czy potrafi ochronić ją przed śmiertelnym niebezpieczeństwem?
"Insygnia. Wojny światów" S.J Kincaid
Tom Raineschciałby być kimś wyjątkowym. Niestety jego życie jest wyjątkowo… nudne – to nieustająca wędrówka od kasyna do kasyna z ojcem, pechowym hazardzistą. Tom zarabia na nich obu, wyzywając innych na pojedynki w grach komputerowych.Pewnego dnia wszystko się zmienia. Ktoś dostrzega jego osiągnięcia w świecie wirtualnych potyczek. Tom dostaje propozycję – może zostać kadetem w Wieży Pentagonu, elitarnej akademii wojskowej. Jeśli przetrwa, stanie się członkiem Sił Układu Słonecznego i poprowadzi swój kraj do zwycięstwa w III wojnie pozaziemskiej. Wreszcie będzie kimś ważnym, nadludzką maszyną bojową obdarzoną możliwościami, o jakich marzy każdy wirtualny wojownik. Życie w Wieży daje Tomowi wszystko, czego zawsze pragnął – przyjaciół, zainteresowanie dziewczyn, szacunek rywali. Ale czy jest gotów zapłacić za to najwyższą cenę?Insygniato wciągająca przygoda w futurystycznym świecie. Ale też opowieść o poszukiwaniu własnej tożsamości, zmuszająca do myślenia wizja rozwoju ludzkości i technologii.

"Strażnicy historii. Circus Maximus" Damian Dibben

Strażnicy historii ponownie są w wielkim niebezpieczeństwie. Zasoby atomium, dzięki któremu mogą podróżować w czasie, jeszcze nigdy nie były tak niskie. Jake zostaje wybrany do odpowiedzialnej misji – ma przenieść się do XVIII-wiecznej Szwecji, aby odebrać nową partię tej cennej substancji. Jednak to dopiero początek…
Demoniczna Agata Zeldt planuje przejąć kontrolę nad legionami rzymskimi i zawładnąć całym starożytnym światem. Aby pokrzyżować jej plany strażnicy muszą przenieść się w czasy, w których nigdy dotąd nie byli – do 27 roku naszej ery, do pełnego przepychu Rzymu czasów cesarza Tyberiusza. 
Jednak Jake ma jeszcze jeden cel – odnaleźć swoją ukochaną Topaz..


"Zamiast ciebie" Sofie Sarenbrant

Mija szesnaście lat, odkąd w idyllicznej scenerii nadmorskiego miasteczka Brantevik zaginęła
Agnes. Kobieta była wtedy w ciąży. Sprawa została dawno umorzona, lecz nikt właściwie nie wie,
co wydarzyło się w tamtym koszmarnym tygodniu. Jest jednak ktoś, komu bardzo zależy na
poznaniu prawdy. Nicole, 18-letnia córka Agnes, postanawia udać się do Brantevik i wyjaśnić
mroczne rodzinne tajemnice.

"W cudzym domu" Hanna Cygler
Lata osiemdziesiąte XIX wieku. Los rzuca Joachima Hallmana (von Eistetten), Luizę Sokołowską (Roisier) i Dmitrija Szuszkina do Warszawy. Każde z nich chce tu rozpocząć nowe życie. Tymczasem Joachim na skutek donosu zostaje osadzony w Cytadeli. Grozi mu szubienica, a w najlepszym razie wywóz na Sybir, gdyż śledztwo prowadzi specjalny wysłannik carski, radca Szuszkin. Nienawidzi on wszystkiego co polskie. Do czasu...
Wartka akcja przenosi się z Paryża, Gdańska i Warszawy na daleką Syberię. Spiski, konspiracja, namiętności - wszystko to ukazane na bardzo dobrze udokumentowanym tle historycznym. Bohaterowie ze swoimi problemami z tożsamością nabierają współczesnego wymiaru, a ich fascynujące przeżycia i perypetie miłosne trzymają w napięciu.
W cudzym domu to doskonała kombinacja romansu z powieścią historyczną sensacyjną i obyczajową.
"Recepta na miłość" Barbara O'Neal

Ramona Gallagher znalazła się na rozdrożu. Piekarni, którą prowadzi, grozi bankructwo, matka doprowadza ją do szaleństwa, a córka, Sophie, będąc w zaawansowanej ciąży, podejmuje ryzykowną podróż do szpitala w Niemczech, dokąd przetransportowano jej męża, żołnierza rannego w Afganistanie. I jeszcze Katie, zbuntowana nastolatka, której Ramona ma zastąpić matkę. Jak wybrnąć z tych problemów i ułożyć życie na nowo?


Czy wiecie, że recepta na udane życie przypomina przepis na dobry chleb? O obu trzeba czasu, cierpliwości, pracy i … szczypty soli. A śmiech, który przychodzi po łzach, jest pełniejszy…


"Sekretne życie CeeCee Wilkes" Diane Chamberlain

Jeśli wyzna prawdę, na zawsze straci córkę. Jeśli prawdę zatai, nigdy nie odzyska siebie.


W 1977 roku zaginęła ciężarna Genevieve Russell. Dwadzieścia lat później policja odnajduje jej szczątki, a Timothy Gleason zostaje oskarżony o zabójstwo. Dziecko jednak zniknęło bez śladu.
CeeCee Wilkes wie, w jakich okolicznościach umarła Genevieve Russell – widziała wszystko na własne oczy. I wie, co się stało z jej dzieckiem. Teraz Timothy’emu Gleasonowi grozi kara śmierci, a ona stoi w obliczu wyboru. Powiedzieć prawdę i zniszczyć swoją rodzinę. Albo pozwolić niewinnemu człowiekowi umrzeć, by chronić życie zbudowane na kłamstwie.
Obwołana „nadzwyczajnie utalentowaną pisarką” przez „Literary Times”, autorka światowych bestsellerów Diane Chamberlain przedstawia pełną wzruszeń, pasjonującą opowieść, w której analizuje konsekwencje matczynej desperacji, zbyt daleko posuniętej miłości i decyzji, która zaciera granicę między dobrem a złem."Wampir pozna panią" Lynsay Sands
Osoby dramatu:
Lucern – autor poczytnych rodzinnych biografii, okrzykniętych „romansami z pogranicza fantastyki”. Wiedzie życie samotnika. Unika tłumów i napastliwych kobiet. Szerokim łukiem omija dania z czosnkiem, symbole religijne i stroni od światła dnia. Tradycjonalista. Amator ostrych, meksykańskich dań, miękkich, ciepłych i pachnących szyi oraz wydatnych, karminowych ust. Ma siłę dziesięciu mężczyzn i w mgnieniu oka potrafi rozpłynąć się w powietrzu. Jeszcze nie wie, że wkrótce pozna kobietę na całą wieczność.


Kate C. Leever – nowa redaktorka działu powieści romantycznych w wydawnictwie Roundhouse Publishing. Pełna życia i energii. Niedawno odkryła autora, który ma wszelkie szanse wspiąć się na szczyty popularności, a przy okazji stanowić trampolinę dla jej kariery… Pod warunkiem że przełamie aspołeczne skłonności tego wysokiego, przystojnego, czarnowłosego pisarza i nakłoni go do udziału w cyklu spotkań z czytelnikami. Kate nie znosi „szorstkich, grubiańskich, nieokrzesanych i upartych twórców”. Jeszcze nie wie, że wkrótce pozna mężczyznę zdolnego zaspokoić jej najdziksze fantazje…


To tylko garstka tego, co szykują dla nas wydawnictwa w tym miesiącu. Postaram się w przyszłym tygodniu znaleźć kolejne ciekawe tytuły.
Tymczasem, wyhaczyliście coś interesującego? :)
***
Przypominam również o konkursie, ciekawe nagrody w postaci filmów i książek czekają na swoich właścicieli!

11 komentarzy:

Miłośniczka Książek pisze...

dla mnie?
zdecydowanie powieść Gerritsen
oraz "Wampir pozna panią" i "Recepta na miłość"

Sylwia_85 pisze...

Może bym się skusiła na "W cudzym domu", ale osobiście czekam z niecierpliwościa na kolejną część "Sklepiku z Niespodzianką" K. Michalak.

Kamila M. pisze...

Musiałabym zapoznać się z twórczością Tess Gerritsen, bo jak dotąd nie było mi z nią po drodze, a jej książki wydają się interesujące.
Ponadto zainteresowały mnie takie tytuły jak "W cudnym domu", "Recepta na miłość" i "Sekretne życie...". Zdecydowanie muszę (kiedyś) przeczytać ;)

KarolT pisze...

''Insygnia'' wydają się dla mnie najbardziej interesujące, ale nie na tyle, żeby kupić tuż po premierze.
Pozdrawiam :)

Meg Sheti pisze...

Insygnia mogą być całkiem całkiem... zobaczymy :)

Unknown pisze...

Recepta na miłość, czytałam fragmenty i może być przyjemną lekturą. Poza tym ciekawa jestem książki Cygler.

sfasd pisze...

Większość kusi, oj kusi. Chętnie sięgnęłabym po: "Wampir pozna panią", "Zamiast ciebie" i "Insygnia. Wojny światów".

Layla pisze...

Ależ smakowity luty się szykuje:)

MalaEmily pisze...

2 i 3 książka *_* doczekać się już nie mogę;)

Unknown pisze...

Okładka "Sekretne życie CeeCee Wilkes" rewelacja. Największą ochotę mam na nową Tess Gerritsen

Tirindeth pisze...

Insygnia i Strażników historii 2 na bank przeczytam :)

Publikowanie komentarza

Zanim skomentujesz, przeczytaj, proszę, co chcesz skomentować.
Anonimie - pospisuj się.
Za wszystkie słowa - bardzo dziękuję:)