niedziela, 27 listopada 2011

"Kuszące zło" - Keri Arthur

"Kuszące zło" Keri Arthur

Czasem usilna tęsknota za tym, co było kiedyś, sprawia, że zrobimy wszystko, aby to przywrócić.

   Jest to już trzecia część serii Keri Arthur, australijskiej pisarki, opowiadającej o Riley, dhampirce, pracujące w Departamencie Innych Ras. Dawniej pracowniczka biura, teraz, w wyniku wielu zdarzeń, staje się Strażniczką. Przechodzi kurs na swoje stanowisko, dosyć przyspieszony. A  w najbliższej przyszłości okazuje się, że musi pokonać bardzo silnego wampira, który dziwnym trafem oczekuje od niej czegoś.
   Dhampirka przechodząc pomyślnie próbę, otrzymuje bardzo ważne zadanie. Musi dostać się do pałacu rozkoszy, w którym znajdował się Deshon Starr, człowiek, który za sprawą DNA potrafił stworzyć bardzo niebezpieczne istoty. I on jest jej celem numer jeden. Na dodatek o jej względy zaczną ubiegać się istoty przeciwne sobie: wilkołak i wampir. Riley będzie musiała zdecydować, którego z nich wybierze, przy okazji wykonując swoje zadanie.
   Jak poradzi sobie Riley? Czy sprosta swojemu zadaniu? Jaki podejmie wybór? I czy tym razem uda się rozwiązać całą sprawę?

   Trzecia część, która chyba podobała mi się najbardziej. Autorka jednak utrzymała dobry poziom z poprzednich części, dodając nieco więcej do ostatniej. Książka niesamowicie kusi, wciąga i ciekawi. Akcja intryguje i wyprowadza nas czasem w pole. Ciągle zastanawiałam się, co dalej? Co się teraz stanie? Nie mogłam się oderwać, wciąż w napięciu śledziłam fabułę.

   Bohaterowie mimo kontynuacji wciąż nas zaskakują, są świeży. Każda postać jest różnorodna, ciekawa, dzięki czemu nie nudzi. Riley zaimponowała mi swoją stanowczością i uporem w działaniu. Odwaga dziewczyny również zaskakuje w niektórych momentach. Mimo tego jednak wciąż miała w sobie potrzeby prawdziwej kobiety, której należy się chwila wytchnienia. I męskiego towarzystwa.

   Cała seria napisana jest w lekkim i przejrzystym stylu. Dzięki temu szybko i zrozumiale odczytuje się tekst. Osobiście polecam wszystkim książki Keri Arthur. W dobie zainteresowaniem fantastyką, warto sięgnąć po coś nowego. A seria Zew Nocy pozwala na takie odczucie: czegoś zupełnie innego.

Autor: Keri Arthur
Tytuł: Kuszące zło
Wydawnictwo: Instytut Wydawniczy Erica
Rok wydania: październik 2011
Liczba stron: 430

0 komentarzy:

Prześlij komentarz

Zanim skomentujesz, przeczytaj, proszę, co chcesz skomentować.
Anonimie - pospisuj się.
Za wszystkie słowa - bardzo dziękuję:)