wtorek, 4 października 2011

"Dziedzictwo mroku" - Bree Despain

"Dziedzictwo mroku" Bree Despain

Lubisz tajemnice? A może tajemnice, które przyciągają inne? Jak to jest, kiedy wszystko wokół, co wydawało się na pozór zwyczajne, ma swoje tajemnice? I czy ludzie, którzy je posiadają, są godni zaufania?

Ta historia rozpoczyna się wtedy, gdy Grace (główna bohaterka) spotyka Daniela, przyjaciela z dawnych lat. Spotkanie jest o tyle dziwne, gdyż nie widziała go od momentu dziwnego wypadku jej brata. Po prostu zniknął bez śladu i zjawił się akurat w tym momencie.
Jej brat, Jude, kiedy dowiaduje się, że Grace rozmawia z Danielem, złości się i wymusza na niej obietnicę, aby nigdy więcej się z nim nie widziała ani nie zamieniała słowa. Dla niej jest to o tyle trudne, ponieważ czuje wobec niego pewne „przyciąganie”.
Mało tego. Jest zainteresowana jego artystycznymi zdolnościami. Nie może pojąć, dlaczego wszyscy nalegają, aby zerwała z nim kontakt. Wszystko to sprawia, że pragnie dowiedzieć się, co stało się owej nocy, w datę pamiętnego dziwnego wypadku.
W końcu udaje się Grace dociekać prawdy i to co odkryje… po prostu ją przerazi. Czuje się rozdarta między Daniela a swoich bliskich, zwłaszcza brata. W dodatku odkryje, że to wszystko równie ważnie dotyczy jej samej.

Myślę, że warto polecić tę książkę fanom fantastyki. W dobie zainteresowania tego typu literaturą jest ona jedną z godnych reprezentantów tego gatunku. Autorka stworzyła coś ciekawego, opisując to lekkim i przyjemnym stylem, dlatego jeśli jeszcze nie czytałeś jej książki, może warto zacząć?Autor: Bree Despain
Tytuł: Dziedzictwo mroku
Wydawnictwo: Galeria Książki
Rok wydania: listopad 2010
Liczba stron: 430

0 komentarzy:

Prześlij komentarz

Zanim skomentujesz, przeczytaj, proszę, co chcesz skomentować.
Anonimie - pospisuj się.
Za wszystkie słowa - bardzo dziękuję:)