sobota, 24 września 2011

"Hyperversum" - Cecilia Randall

"Hyperversum" Cecilia Randall

Chcielibyście poznać grę komputerową, która jest realistyczna jak prawdziwe życie? No wiecie, taką, która pozwala graczowi wcielić się autentycznie w postać, jaką gra?

Taką możliwość zapewnia gra „Hyperversum”. Gracz może przeżyć przygody tak realistyczne, jakby sam był ich uczestnikiem. Nikt jednak nie wiedział, że dzięki niej można przenosić się w czasie. A już wcale nie wiedziała o tym szóstka przyjaciół, która za sprawą tej gry przeniosła się… do trzynastowiecznej Francji. Mała awaria instalacji elektrycznej przenosi Iana, Martina, Jodie, Carla, Daniela i Donne do świata, gdzie nie istnieją żadne innowacyjne technologie, nie rządzi prezydent a król i technika postępowa stoi w miejscu.
Po upływie roku, jaki spędzili we Francji, postanawiają wrócić. Jak się jednak okazuje, nie ma żadnego sposobu, aby znów znaleźć się w świecie realnym. Załamani swą perspektywą na przyszłość dowiadują się na domiar złego, że w tym czasie miało dojść do wielkiej wojny między Francją a Anglią i prawdopodobnie będą w niej musieli uczestniczyć. Jak sobie poradzili? Czy ich silna przyjaźń zdoła przetrwać tak trudny dla nich okres? Czy przeniesienie do gry zmieni ich? Jeśli tak, to jak bardzo?

Jestem miłośniczką fantastyki i po prostu urzekła mnie ta książka. Każdą kolejną stronę czyta się z większym zaangażowaniem, oczekując, co takiego zdarzy się za chwilę? Zwrotna fabuła nie pozwala czytelnikowi na ani chwilę nudy. Wplecione również fragmenty żartobliwe wywołały u mnie uśmiech i zdumienie, że nawet w tak kryzysowych sytuacjach potrafili się śmiać.

Postacie wykreowane zostały w bardzo ciekawy sposób. Każda z nich była inna i wyjątkowa. Podobało mi się ich zachowanie w jakże kryzysowych sytuacjach, to, jak radzili sobie z ukrywaniem prawdziwego „ja” i unikaniem wzbudzania podejrzeń. Naprawdę coś niesamowitego. Brawa dla autorki, która stworzyła niby prostą książkę, a jednak wzbudzającą najróżniejsze emocje…

Autor: Cecilia Randall
Tytuł: Hyperversum
Wydawnictwo: Esprit
Rok wydania: maj 2011
Liczba stron: 752

0 komentarzy:

Prześlij komentarz

Zanim skomentujesz, przeczytaj, proszę, co chcesz skomentować.
Anonimie - pospisuj się.
Za wszystkie słowa - bardzo dziękuję:)