poniedziałek, 26 października 2015

Możemy pomóc tym, którzy czytać nie mogą!

Kochani,
jest wiele osób, które kochają czytać. Ale są wśród nich osoby, młode osoby, które mimo swojej miłości do książek, nie mają możliwości przeczytać ich tak wiele jak inni. Dlaczego? Ponieważ są totalnie poza ich zasięgiem... Mówię rzecz jasna o niewidomych dzieciach, które mimo chęci, nie mogą pozwolić sobie na przyjemność lektury. W częstych przypadkach jest to nieosiągalne z powodu tego, że brajlowskie książki są zbyt drogie - co się dziwić, skoro koszt wydania jednej (!) książki sięga kwoty 1000 złotych!

Kochani,
piszę o tym właśnie teraz, ponieważ postanowiłam włączyć się w akcję, która ma na celu wsparcie biblioteki niewidomych dzieci, wychowanków Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego dla Dzieci Niewidomych i Słabowidzących w Krakowie. Wraz z premierą książki "Szczęście do wzięcia", która wychodzi nakładem wydawnictwa WAM, i o której niebawem będziecie mogli poczytać na moim blogu, zaplanowano początek ciekawej akcji charytatywnej, mającej na celu pomoc w rozwinięciu czytelnictwa wśród niewidomych dzieci. Nie powinno być tak, że nie wszyscy mają możliwość swobodnego czytania, rozwijania pasji. Niestety bywa tak, że nie mamy na to wpływu. Ale możemy to zmienić. Chociażby wspierając podobne inicjatywy :)
Jak możemy pomóc? To bardzo proste. Wystarczy, że do Świąt Bożego Narodzenia resztę z naszych zakupów, część naszych oszczędności bądź drobną kwotę, jaka wydaje nam się banalna, odłożymy do słoika lub skarbonki. Uzbierane środki należy przelać na konto Stowarzyszenia Nadzieja na ten oto nr:

15 1240 4461 1111 0000 4661 0607

Dzięki tym wpłatom i wsparciu Wydawnictwa WAM, od którego konto Stowarzyszenia również zostanie obdarowane równowartością uzbieranej przez nas kwoty, zostaną zakupione książko brajlowskie, które trafią do biblioteki Ośrodka :) [Szczegóły oraz regulamin: KLIK]
Warto pomyśleć, przekazać i pomóc. Jako miłośnicy czytania wiemy, jak mocna jest w nas chęć poznania coraz to nowszych historii. Dzięki drobnemu wsparciu możemy sprawić, że ta miłość do książek zakwitnie też wśród niewidomych dzieci. A tam, gdzie ta miłość już jest, pomożemy ją bardziej rozwijać.

Nie możesz pomóc? Podaj informację dalej! Wystarczy tak niewiele, żeby wesprzeć tych, którzy czytać nie mogą!
------------------------------------------------------------------------------------------------------------
   Hope (Nadzieja) jest młodą, ambitną dziennikarką, prawdziwą dumą swojej adopcyjnej mamy. Marzy o napisaniu reportażu, który przyniesie jej wielką sławę. Zafascynowana fenomenem tajemniczych podarunków, które otrzymują ludzie w potrzebie, rozpoczyna prywatne śledztwo. 
   Rozwiązując zagadkę Hope przekona się, że uczynione dobro zawsze do nas wraca w najbardziej niespodziewanym momencie. Przeżyje wspaniałą przygodę - spotkania cudownych ludzi i zrozumie, że dla osiągnięcia własnych celów, nigdy nie można wykorzystywać zaufania drugiej osoby.
"Szczęście do wzięcia" Jason F. Wright

0 komentarzy:

Prześlij komentarz

Zanim skomentujesz, przeczytaj, proszę, co chcesz skomentować.
Anonimie - pospisuj się.
Za wszystkie słowa - bardzo dziękuję:)