piątek, 14 marca 2014

Przegląd nowości i zapowiedzi marca!

Witajcie!
Jako że dawno nie było żadnego zestawienia nowości/zapowiedzi, dziś nadrobimy nieco zaległości. Poniżej przedstawiam Wam kilka wybranych propozycji na marzec:)

"Lśniące dziewczyny" - Lauren Beukes, wyd. REBIS
CHICAGO 1931
Harper Curtis,  bezrobotny włóczęga i bardzo brutalny człowiek, przypadkiem znajduje dom, który kryje w sobie tajemnicę – jest portalem do innych momentów w czasie. Dzięki niemu Harper może przez dziesięciolecia śledzić losy swoich starannie wybranych „lśniących dziewczyn” – i je zabijać.
„To nie jest moja wina. To twoja wina. Nie powinnaś lśnić. Nie powinnaś mnie zmuszać, żebym to robił”.

CHICAGO 1992
Powiadają, że co cię nie zabije, to cię wzmocni. Nikt nie wie o tym lepiej niż Kirby Mazrachi, której życie legło w gruzach, gdy ktoś próbował ją zamordować. Kirby postanawia odnaleźć napastnika. Wsparcie znajduje w  Danie, byłym reporterze zajmującym się sprawami kryminalnymi, który kiedyś opisywał jej przypadek, a teraz być może się w niej zakochał.
W trakcie swojego śledztwa Kirby odnajduje inne dziewczyny – te, które nie przeżyły. Dowody są nieprawdopodobne. Ale dla niej, która nie powinna żyć, to, że coś jest nieprawdopodobne,  wcale jeszcze nie oznacza, że się nie zdarzyło…
PREMIERA: 18 marca!

"Dziennik Edwarda Chomika" - Miriam Elia, Ezra Elia, wyd. Feeria
Edward Chomik to niezwykła postać. Choć zajmuje się głównie bieganiem w kółku i zjadaniem ziarenek, w jego małym ciele tkwi wielki duch rewolucjonisty. W swojej małej klatce przeżywa istne katusze zniewolenia i marzy o wolności. Poznaje, co to samotność, niezrozumienie i… prawdziwa miłość. Całości dopełniają wyjątkowe, czarno-białe, komiksowe ilustracje. Doskonały prezent nie tylko dla właścicieli chomików, ale dla wszystkich wolnych duchem, dla których Edward może okazać się bardzo bliską postacią.

„Po co pisać? Życie jest klatką pełną pustych słów” - Edward Chomik

PREMIERA: 19 marca!


"Bezpiecznie jak w domu" - Simone van der Vlugt, wyd. Feeria

Lisa i jej kilkuletnia córeczka Anouk mieszkają na uboczu. Któregoś dnia w ich domu pojawia się nieproszony gość, a wtedy życie zamienia się w koszmar. Kim jest obcy mężczyzna? Czego od nich chce? Każda kolejna godzina odsłania coraz bardziej przerażającą prawdę, a dom, wydawałoby się, bezpieczne schronienie, staje się więzieniem…
Lisa za wszelką cenę pragnie chronić swoją córkę. Światełko nadziei daje jej świadomość, że ktoś widział, co się stało w jej domu. Dlaczego jednak świadek nie poinformował policji?
Zdaje się, że nie ma ucieczki z tej matni…

PREMIERA: 19 marca!


"Kochanka królewskiego rzeźbiarza" - Victoria Gische, wyd. Bellona
Książka koncentruje się na związku młodego rzeźbiarza o imieniu Dżehutimes z królową Nefretete. Zgodnie z badaniami, które przeprowadzili archeolodzy, królowa, mająca znaczącą pozycję na dworze, nagle została odsunięta od władzy i skazana na opuszczenie głównego pałacu królewskiego. Za takim postanowieniem króla Echnatona mógł kryć się romans, w który wdała się Nefretete. Jej kochankiem miał być właśnie Dżehutimes. Chociaż tematem przewodnim jest związek tej dwójki powieść szanuje fakty historyczne. Innym ważnym wątkiem jest rewolucja religijna, do której dążył Amenhotep, zwany w okresie amareńskim Echnatonem, oraz spiski, które zawiązywali kapłani Amona, pragnący nie dopuścić do rozprzestrzenienia się nowych wierzeń. To książka o wielkich emocjach i trudnych wyborach. Warto zaznaczyć, że królowa Nefretete funkcjonuje w niej głównie pod swoim imieniem, które miało brzmieć Tatu-Hepa.
PREMIERA: marzec

 "Bridget Jones: Szalejąc za facetem" - Helen Fielding, wyd. Zysk i S-ka
W niesamowicie śmiesznej i długo wyczekiwanej powieści musi sobie odpowiedzieć na następujące pytania:
CO ROBIĆ, gdy sześćdziesiąte urodziny twojej przyjaciółki wypadają w tym samym dniu, co trzydzieste urodziny twojego chłopaka?
CZY LEPIEJ UMRZEĆ od botoksowego zakażenia czy z samotności, będącej skutkiem zmarszczek, których nie potraktowało się botoksem?
CZY MOŻNA KŁAMAĆ na temat swojego wieku na internetowych portalach randkowych?
CZY WSKAZANE JEST układać włosy suszarką, gdy jedno z twoich dzieci ma wszy na głowie?
CZY DALAJ LAMA naprawdę publikuje na Twitterze, czy robi to za niego jego asystent?
CZY JEŻELI posmarujesz sobie dłonie emulsją lip plumper, to też ci się powiększą jak usta?
JEŚLI PRZEŚPISZ SIĘ Z KIMŚ po dwóch randkach i sześciu tygodniach esemesowania, czy będzie to to samo, jakbyś wyszła za kogoś po dwóch spotkaniach i sześciu miesiącach pisywania listów w czasach Jane Austen?
Dumając nad tymi zagadnieniami i innymi dramatycznymi problemami naszych czasów, Bridget Jones przedziera się przez gąszcz wyzwań, czyhających na współczesną samotną matkę, a jednocześnie na powrót odkrywa swoją seksualność w - jak to nieuprzejmie i zupełnie nieadekwatnie mogą co poniektórzy określić - wieku średnim.
PREMIERA: 3 marca!

"Chwila szczęścia" - Federico Moccia, wyd. MUZA
Słoneczny Rzym, upalne lato, wakacyjna atmosfera oraz grupa młodych ludzi trwających w oczekiwaniu na coś niesamowitego, co pozwoli im przekroczyć granicę dojrzałości – wszystko to znaleźć można w nowej powieści  Federica Moccii. Kolejna książka popularnego włoskiego pisarza już na wiosnę pojawi się w księgarniach. „Chwila szczęścia” to ciepła, zabawna i wciągająca opowieść o odwadze, na którą trzeba się zdobyć, żeby powiedzieć „kocham cię”.
Nicco i Gruby przyjaźnią się od dawna, mimo że oprócz wieku (młodego) i miejsca zamieszkania (Rzym) niewiele ich łączy. Nicco to urodzony pesymista, jego brak pewności siebie i introwertyczna postawa skutecznie komplikują relacje z ludźmi. Obwinia się o niefortunnie zakończony związek z dziewczyną, która na pożegnanie powiedziała tylko „przykro mi”. Podczas gdy Nicco czuje się jak wielki przegrany, jego przyjaciel Gruby podbija świat. Jest przebojowy, pełen energii i radości. Lubi intensywne życie, wypełnione imprezami i niezbyt poważnie traktowanymi miłostkami. Nadchodzące lato w słonecznym Rzymie będzie dla bohaterów czasem próby. A spotkanie z dwoma turystkami z Polski okaże się czymś znacznie poważniejszym niż tylko wakacyjną przygodą.
Wszystko mogłoby potoczyć się niczym fabuła romantycznego filmu, jednak czy bohaterowie są gotowi na uczucie, które może okazać się tylko ulotną chwilą szczęścia? Czy znajdą w sobie odwagę, aby powiedzieć te dwa najważniejsze słowa?

PREMIERA: 19 marca

"Wszystko zostaje w rodzinie" - Aneta Jadowska, wyd. Fabryka Słów


Rozlew krwi w rytmie Bad moon rising
Dora Wilk udowadnia, że męska skleroza jest początkiem wszelkich kłopotów.
I tak – wampiry zapominają, że słońce im szkodzi; wilki zapominają, kto jest ich Alfą; Gajusz zapomina o dobrym wychowaniu; Miron zapomina o tym, co ważne; Baal zapomina, że nie może wpadać bez zaproszenia i robić jej śniadania; a nowy koleś zapomina, gdzie jest jego miejsce w szeregu. Wiedźma Dora, z właściwym sobie wdziękiem, musi posprzątać cały ten bajzel, zanim ktoś przeprowadzi naprawdę morderczy test białej rękawiczki. A że od mopa woli glocka i miecz... nie obejdzie się bez przelania krwi, ale wszystko zostaje w rodzinie.


PREMIERA: 14 marca!

4 komentarzy:

Anna Flasza-Szydlik pisze...

Lśniące dziewczyny brzmią intrygująco. I na pewno przeczytam Bridget Jones, z sentymentu.

Jadźka G. pisze...

"Lśniące dziewczyny" brzmią, ale są również intrygujące. Właśnie jestem w trakcie lektury i nie powiem - ciekawie to wygląda. Wkrótce recenzja:)

Tirindeth pisze...

Ta książka o Edwardzie Chomiku brzmi cudnie :D

Meg Sheti pisze...

Interesują mnie Lśniące dziewczyny :)

Prześlij komentarz

Zanim skomentujesz, przeczytaj, proszę, co chcesz skomentować.
Anonimie - pospisuj się.
Za wszystkie słowa - bardzo dziękuję:)