sobota, 7 czerwca 2014

Nie samą książką człowiek żyje, czyli czas na gry planszowe! #2

Witajcie,
dziś po raz kolejny mam dla Was gry planszowe, które w ostatnim czasie miałam okazję poznać. Mnóstwo zabawy, mnóstwo śmiechu i przede wszystkim - satysfakcji. To tylko przedsmak tego, co może nas spotkać przy okazji grania. Zapraszam zatem na krótkie sprawozdanie!
Poszukujecie dobrej rozrywki dla całej rodziny? Oto dwie wybrane pozycje, które we wspaniały sposób uświetnią każde nudne popołudnie!

1. Okaż swą siłę i zdobądź najwięcej zamków!


Gra „Rycerze i zamki” to krótka gra planszowa, w której liczy się strategia, aby zdobyć zamek. Mając do dyspozycji rycerzy czy nawet smoki, musimy postarać się zająć akurat wyznaczony cel. Nie ma obaw – to gra również dla najmłodszych, dlatego zadania nie są trudne. A cała rozgrywka to mnóstwo zabawy oraz „kombinowania” – w końcu wygrywa ten, kto okaże się mieć lepszą strategię. Gra nie jest mocno skomplikowana, kilka elementów, z których składa się planszówka, pozwalają na rozegranie krótkich partii, w których gracze starają się podbić jak najwięcej zamków. Oraz, oczywiście, zdobyć jak największą liczbę punktów.
Elementy gry: „Rycerze i zamki” to skromna gra, w której znajdziemy 32 karty z postaciami, 8 kafelków, na których są dane zamków do zdobycia oraz żeton miecza, którym posługuje się najmłodszy gracz lub gracz z najmniejszą liczbą punktów.
Ocena: 5/6. Gra odbywa się bardzo szybko, nie jest mocno skomplikowana, a jej niewielka liczba elementów nie wprowadza chaosu, dlatego jest dobra dla graczy w każdym wieku. Przyjemne dla oka ilustracje zdecydowanie poprawiają komfort rozgrywek. Dostępny jest również przewidywalnie dłuższy wariant gry, co dokłada się do jakości wykonania całej gry planszowej.

2. Przechytrz ducha i bądź szybki jak błyskawica!

Gra „Duuuszki” to zdecydowanie przezabawna gra. Ona również nie należy do skomplikowanych gier, jednak jej prostota uderza w nas fantastyczną siłą. Dostarcza mnóstwo zabawy i śmiechu, bez względu na to, czy grają młodsi czy starsi. „Duuuszki” to gra zręcznościowa i ćwiczenie skojarzeń. Mając do dyspozycji kolorowe karty i pięć przedmiotów, staramy się doprowadzić do wygranej, poprzez zebranie jak największej ilości kart. Jak to zrobić? Ustawiamy drewniany przedmioty na stole, a wraz z nimi karty, które leżą rysunkami do dołu. Jeden gracz odkrywa kartę, a pozostali muszą złapać przedmiot zgodny z rysunkiem bądź wprost przeciwnie. Z własnej rozgrywki musze stwierdzić, iż tak szybka gra stwarza przezabawne sytuacje. Przy dobieraniu przedmiotów do danego obrazka panowało nerwowe chwytanie za cokolwiek, a dopiero później za to, za co trzeba było. Świetna zabawa gwarantowana…
 Elementy gry: Na grę składają się: pięć przedmiotów – biały duszek, zielona butelka, czerwony fotel, niebieska książka, szara mysz oraz 60 kart, które przedstawiają grupę przedmiotów w różnych kolorach.
Ocena: 6/6. Ta gra zdecydowanie potrafi poprawić nastrój oraz zapewnić multum rozrywki. Nie jest skomplikowana i to zdecydowanie jej plus. Na jej korzyść przemawia również fakt, iż jest ona przeznaczona dla każdego, w każdym wieku. Szybkość to cecha, która najlepiej się tutaj przydaje, dlatego można ją również traktować jako swego rodzaju trening. Nic dodać, nic ująć…

4 komentarzy:

Aleksnadra pisze...

Uwielbiam gry planszowe i mam z kim w nie grać :))))

Natalia Z pisze...

Ale super! Chętnie bym kupiła swojej siostrze :)
Pozdrawiam Ciepło :*:)

Kamil pisze...

Z chęcią pograłbym w rycerzy ;D
Grałaś może kiedyś w "magię i miecz" ? ;D

Jadźka G. pisze...

Kamilu - nazwa coś mi mówi, jednak nie jestem pewna, czy udało mi się zagrać:) Trochę tych gier się przewinęło... :D

Prześlij komentarz

Zanim skomentujesz, przeczytaj, proszę, co chcesz skomentować.
Anonimie - pospisuj się.
Za wszystkie słowa - bardzo dziękuję:)