niedziela, 12 stycznia 2014

"Kings of Leon: Sex on Fire" - Michael i Drew Heatley

Ciekawa biografia zespołu

   Jeśli chodzi o biografie, ten dział literatury jest często omijany przez czytelnika. Dlaczego? Niektóre z nich składają się z kilkudziesięciu stron suchych faktów, które znajdziemy sami za pomocą wyszukiwarek internetowych. Już wystarczająco męczące są biografie, którymi zajmowaliśmy się w czasach szkolnych. Ale warto jednak szukać czasem perełek tego gatunku. Jedną z nich z pewnością jest biografia zespołu Kings of Leon zatytułowana „Kings of Leon: Sex on Fire” autorstwa duetu Michaela i Drew Heatley’ów. Ta pozycja jest zaskakująca dobra: lekka, bez przesadnych i wylewnych opisów, a co więcej posiada mnóstwo ciekawostek na temat słynnego zespołu. Dla ich fanów to z pewnością nie lada gratka.

   Książka zawiera w sobie opisy przeżyć kultowego zespołu „Kings of Leon”. Czytelnik ma okazję poznać szczegóły powstawania znanego kwartetu oraz krótką relację z życia muzyków po założeniu kapeli. Pełna ciekawostek opowieść biograficzna, gdzie znajdziemy również zdjęcia oraz pełną dyskografię zespołu.

   Ten tytuł z pewnością mile zaskakuje. Choć nie czytam często biograficznych powieści, ta książka z góry mnie zainteresowała: dobre opinie oraz fakt, że lubię ten zespół, przemawiał z góry dobitnie. I bardzo dobrze, bowiem powieść okazała się lekka i przyjemna, a ciekawostki na temat zespołu uzupełniły całokształt „Kings of Leon” w moich oczach. Ponadto tytuł zasługuje na wyróżnienie za lekkie podejście do sprawy. Jego treść nie składa się z suchych faktów, skopiowanych rodem z wikipedii oraz innych portali informacyjnych,  ale z ciekawych i dobrze rozpisanych faktów, które intrygują i pozwalają na lepsze poznanie zespołu. Nie ma w nim miejsca na nudę. Cała treść jest mocno interesująca.

   Mocną stroną tej biografii są również wypowiedzi muzyków. Przyznają się otwarcie do różnego rodzaju słabostek czy też po prostu pokazują, że są zwyczajnymi ludźmi, którzy postanowili grać muzykę. „Kings od Leon” to jeden z nielicznych zespołów, który polubiłam za oryginalny styl, dlatego tym lepiej odebrałam ich rozmowy. Należy również zaznaczyć, że autorom udało się zastosować wypowiedzi członków grupy w odpowiedni sposób, dzięki czemu treść stała się wyważona, a co zatem daje – bardziej ciekawa. 

   Jeśli więc jesteście fanami zespołu, to ten tytuł jest lekturą obowiązkową. Z pewnością wyniesiecie z niej wiele ciekawych doświadczeń i mnóstwo informacji na temat ulubionego muzycznego kwartetu. Lepiej nie traktować tej książki jako jedynie zwyczajnej biografii. Można się przez ten termin bardzo zniechęcić. Z mojej strony pragnę zapewnić, że „Kings of Leon. Sex on Fire” to pozycja bardzo dobra i w żadnym wypadku nie jest „zwyczajną biografią”. Lekkie przedstawienie tematu wprost ze źródła to połączenie wręcz idealne. Polecam serdecznie!
Autor: Michael Heatley, Drew Heatley
Tytuł: Kings of Leon: Sex on Fire
Wydawnictwo: SQN
Rok wydania: 2013
Liczba stron: 288

1 komentarzy:

Roberta Raj pisze...

Ogólnie nie czytam tego typu książek, chyba nigdy nie zdarzyło mi się po takie sięgnąć. Ale zawsze może się to zmienić, bo zespół lubie

Prześlij komentarz

Zanim skomentujesz, przeczytaj, proszę, co chcesz skomentować.
Anonimie - pospisuj się.
Za wszystkie słowa - bardzo dziękuję:)